PSB is being developed by Pooya Paridel.

 

welcome to index of tehran rail way

                       

اداره کل راه آهن تهران

 

آشنايي با يك همكار

ضمن معرفي خود در خصوص سوابقتان در راه آهن مختصري را بيان کنيد ؟

  احمد خنجري هستم ، در اوايل سال 63 وارد راه آهن شدم ، هم اکنون مسئول پست بازديد مي باشم ، داراي 2 فرزند (دختر و پسر مي باشم ) . در طول 8 سال دفاع مقدس در اوايل جنگ در منطقه جنگي سنندج و مريوان بمدت 20 ماه درخط مقدم جبهه هاي حق عليه باطل مشغول جنگ بودم و سپس به عنوان يک مستخدم به خدمت راه آهن در شغل تعميرات واگن شروع به کار نمودم. در وحله اول تعميرات واگنهاي باري و مسافري و سپس با گذراندن کلاسهاي آموزشي به بررسي و معايب واگن هاي باري و مسافري شبانه روز را سپري مي کردم . و پس از کسب تجارب و آشنائي کامل و گذراندن آموزشهاي لازم و کسب مهارت علمي و عملي موفق به اخذ گواهينامه بازديد کنندگي گرديدم . بازديد از واگنهاي عبوري – بازديد از واگنهاي متوقف – و صدور مجوز حرکت به واگنهاي متوقف – بازديد کنندگي يعني مسئوليت پذيري قطاري که حرکت آن آسان است اما توقف آن مرهون دقت و هوشياري و تأمين سلامت آلات ناقله و تفکر انسان بستگي دارد .

  يک بازديد کننده موظف است ازکليه قسمتهاي واگن درحين حرکت از جمله آلات محرکه و نقاله و سلامت قطعات و سايش و خستگي و گرمي و سردي فلزات اطلاع کافي و وافي داشته باشد و پس از آن با توجه به جميع جهات اشاره شده اقدام به صدور جواز ترمز که حکم سلامت کليه امور سير يک قطار را در بر مي گيرد را مي نمايد و اين موضوع به علت اهميت و حساسيت و دقت بيش از حد و به جهت جلوگيري ازخطا با همراهي و نظارت دو نفر از مأمورين فني قطار بنام رئيس قطار و لکوموتيوران تحقق پيدا مي کند .

چه تعريفي از شغلتان داريد ؟ 

شغل بسيار حساس ، مخاطره آميز و نياز به دقت زيادي دارد ، همانطوري که گفتم حرکت قطار در هرحالتي امکان پذيراست ولي نگهداشتن و يا توقف قطار متضمن دقت و محاسبات دقيق بازديد کننده است .

 بازديد از ترکهاي مويي با چراغ قوه و سايش و شکستگي و سلامت قطعات واگن به يک بازديد کننده مرتبط مي شود .

 شما چند ساعت در روزکار مي کنيد ؟

 در حال حاضر مسئول بازديد هستم يعني هميشه بايستي در صحنه باشم و از زماني که به قطار جواز ميدهم مسئوليت پيدا ميکنم تا قطار مسافري به مقصد و باري حداقل 300 کيلومتر سير نمايد و عشق و آرزوي من سالم رسيدن بار و مسافر به مقصد است .

يکي از خاطرات خود را طي دوران خدمت براي خوانندگان تعريف کنيد ؟

تمام روزهاي زندگي براي يک بازديد کننده خاطره است چه بسا اعياد و مراسم سوگواري و تعطيلات در محل کار حاضرشده و با دوستان در راه اندازي و ارائه خدمات به هموطنان عزيز بوده تا هموطنان درمراسم ياد شده استفاده نمايند .

به عنوان آخرين سوأل در شغلتان با چه مشکلاتي مواجه ايد و چه توقعي از مسئولين ذيربط داريد ؟

با توجه به حساسيت بالاي کار از مسئولين محترم مي خواهم که نسبت به تکميل نيروي انساني اقدام نمايند چون خستگي مفرط ازکار بالاخص نيروي انساني باعث عدم دقت و ايجاد حادثه مي گردد.

 از مسئولين محترم مي خواهم که توجه بيشتري به وضعيت معيشتي و رفاهي کارکنان داشته تا با آرامش خاطر به خدمت خود ادامه دهيم .

در پايان عشق من اين است که به خلق خدا و زوار ثامن الائمه (ع) خدمت مي کنم .

 

 

ارسال به دوستاننسخه قابل چاپبازگشت

 

 

 

صدور مجوز
مدير كل
تاريخچه
تماس با ما
رويداد ها
چارت سازماني
گالري عكس
شناسايي راه اهن
ادارات تابعه
ايستگاه ها
فروش بليت
نقشه سايت
حوزه مديريتجستجو در :
تمام سايت
اداره کل راه آهن تهران
جست‌وجو در آرشيو

 
 عضويت
 لغو عضويت


 

 

 
 

 

:: صدور مجوز :: مدير كل :: تاريخچه :: تماس با ما :: رويداد ها :: چارت سازماني :: گالري عكس :: شناسايي راه اهن :: ادارات تابعه :: ايستگاه ها :: فروش بليت :: نقشه سايت :: حوزه مديريت ::